Lom Blansko

kamenný lom Blansko

Zatopený kamenolom v Blansku se nachází hned za kolejema u nádraží. Při příjezdu do Blanska od Brna na první křižovatce odbočit doprava směrem na Arnoštov (a ČKD) a po sjezdu hned doprava a nebo projet Blanskem, okolo nádraží. Lom se nachází za kolejema, dobré místo na parkování je u drážního domku v zatáčce nedaleko od mostu u slepé koleje (dávejte si ale bacha, kamarádovi tam rozbili okno a vykradli auto) Materiál se přenáší přes koleje (dávejte si ještě většího bacha). K vidění jsou převrhnuté těžební vozíky, pozůstatky těžby (tyče, zábradlí), různý bordel, který tam lidé naházeli - např. části označení žel. výhybek, okouni, štiky, malé stromy. Pod vysokým svahem je "skalní město" z velkých kamenů plné nebezpečných prolejzaček. Já (Jirka Maté) jsem tady nalezl maximálně 12 m. Dole byla černá voda a chlad 12 ti stupňů celsia (8/99).
Lom je docela zarybněn (některý ryby mají prý i jméno), ale vím, proč se tam nedoporučuje s harpunou ....
Jen tak na vás, harpunáři :-)
Vstup do vody je pohodlný na levé straně lomu, ovšem tam také bývají rybáři, plavci atd, takže je tam někdy dost tlačenice. 

Pokud náhodou někomu vyhládne, doporučuji v nedaleké vesnici (cca 10 km ve směru Arnoštov a Lažánky) Jedovnoce restauraci OLŠOVEC na náměstí. Nemá chybu, člověk se tam vyloženě "přežere" za pár peněz. Nekecám.

Informace od : Ondřeje Husáka

(07/2001) Viditelnost v lomu byla dost mizerná, do cca 6m to šlo(2-3m), ale dole už to bylo mlíko. Ovšem prý tam před námi bylo dost potápěčů, tak to možná bylo i tím. 
Milan Kotva