lokalita Neratovice

jezero Mlékojedy

Podél silnice Tišice - Mlékojedy u Neratovic. Vodní plocha po těžbě písku cca 200 x 500 m, nepravidelně zvlněné dno bez prudkých zlomů s jemným sedimentem a rybami. Je zde zákaz plavby motorových plavidel a plocha se využívá jako rekreační oblast - pozor windsurfing, plavci. Je zde promněnlivá kvalita vody (v létě méně než 2,5 m). Hloubka cca 13 m.

text od : Milan Nachtigal tel : 0206 686689, 662449

Pískovna Ovčáry (Křenek)

Lokalita se nachází podél silnice St. Boleslav - Tišice. Je to vodní plocha po těžbě písku, zarybněno, břeh částečně zalesněn, tréningová základna odd. vod. lyžování. Na břehu je kemp a v létě hodně rekreantů. Dříve potvrzen výskyt sladkovodní medůzy. Vhodné mimo turist. sezónu. Pozor, hodně rybářů. Hloubka cca 12 m.

text od : Milan Nachtigal 

Pískovna Konětopy

Přístupové cesty jsou v podstatě dvě.
1) při jízdě od Dřís na křižovatce s možností odbočení Mělník a Sudovo Hlavno odbočit na Mělník (vlevo), a po cca 50 metrech znovu vlevo, na úzkou asfaltku se značkou "Průjezd zakázán". O kus dál je tahle značka ještě jednou, následována "Zákazem vjezdu" , s dodatkovou cedulí "pod pokutou 5000 Kč". (Všichni ale jezdí, jako by tam ta značka nebyla..).  Asi 200 metrů za značkou je zatáčka vlevo, přímo v zatáčce se dá odbočit do lesa, k vodě je tam vcelku dobrý přístup.

2)ze silnice Čičelice-Konětopy  v místě, kde se les nejvíc blíží silnici, je tam taky zákaz vjezdu, cesta končí u závory, od které je k vodě cca 50 m.   

Nepravidelné, místy silně zvlněné dno, s jemným sedimentem, které je z jedné strany částečně zavezené, zarybněno, pozorovány malé sladkovodní medůzky, velké asi jako pětikoruna (8/99). Pozor, probíhá těžba, mimo odpolední hodiny a víkendy.. Max. nalezená hloubka  15 m, průměrně tak 12 m.

(V okolí Konětop se nachází ještě další pískovna, pro potápění pravděpodobně nevhodná, a jedna oplocená pískovna ve stádiu zrodu.)

text od :  Milan Kotva

Podle posledních informací z potapěčské konference  [5/2004]  se pískovna oplocuje a zaváží !!! 
Bohužel jsme asi přišli o další hezkou lokalitu se zajímavými živočichy... 

 

Pískovna Lhota

Komerčně využívaná bývalá pískovna, oploceno, nuda pláž, vstupné 20 Kč, parkoviště cca 100 m od vody. V létě spousta koupajících se, pro potápění jsou   v tomto období nejlepší večerní hodiny. Kolísavá kvalita vody, ploché bahnité dno, sem tam ryba.

text od: Milan Kotva