Slovo zakladatele

Vážení přátelé, potápěči. *

Zde na tomto místě, mi dovolte několik řádek o těchto stránkách.


Zrod těchto stránek se dá velice přesně určit, i když se tak již stalo velice dávno. Měly štěstí, byly to první české potápěčské stránky, ale již nejsou (naštěstí) jediné. Jsou již jiné, které mnohem aktuálněji informují o dění v českém světě potápění. Vysoká aktuálnost nikdy nebyla zde mým záměrem. Tím byla snaha zmapovat místa ke smočení ploutví u nás v Čechách a pár dalších, doprovodných informací. Proto mně překvapilo, že jsem nebyl zavalen množstvím nových lokalit, ale spíše špínou valící se z konkrétních úst a vyvolanou snad závistí. Jinak si to nedovedu vysvětlit.

Začínal jsem psát tyto stránky sám, ale již nějaký čas tomu tak není. Měl jsem to štěstí že jeden z rejpalů přešel na mojí stranu barikády a jeho práce je více než patrná. Jsem rád, že mi Milan Kotva pomahá.

Pro rejpaly, mojí maličkosti zatím stačí dvě hvězdy (já se ani v armádě za nimi extra nehnal), již 13 protopených let a hodiny jsem přestal počítat už dávno.

Zdraví Vás Jirka Maté a Milan Kotva.

* Dovolte mi prosím toto oslovení, po dlouhé úvaze jsem dospěl k tomu, že tyto stránky mohou číst buď pouze mí přátelé, nebo jen skalní potápěči. Přátelé jsi již ode mě leccos čtením přetrpěli a jsou tudíž otupělí vůči mému stylu a skalní potápěči se ženou za vším, co zavání vodou (resp. podvodou).